Image

Bērniem un vecākiem

INDIVIDUĀLAS NODARBĪBAS BĒRNIEM patstāvības, domāšanas, radošuma, uzmanības koncentrēšanas un kustību attīstībai (sākot no 8-9 mēn. līdz bērnudārza vecumam). Pirmās nodarbības kopā ar māmiņu un/vai tēti.
Nodarbības laikā katram bērnam individuāli tiek piemērotas dažādas pedagoģijas metodes.
Nodarbības beigās vecāki uzzina, ko bērns jaunu mācījies un ko apguvis. Ja vecāki vēlas, var saņemt ieteikumus, kā mājās nostiprināt apgūto.
Iepazīšanās nodarbība (30 min.) - 5 EUR
Nodarbība (1 st.) - 15 EUR 
Tikai iepriekš piesakoties - tel.26449200 vai inga@studijabize.lv
https://www.facebook.com/studijabize/

NODARBĪBA GRUPĀ MAZUĻIEM 1-2 G.V.
Nodarbības gaitā māmiņas var atklāt jaunas iezīmes mazuļa personībā. Te bērni var brīvi darboties ar rotaļlietām. Māmiņas var vērot sava bērna iejušanos jaunā vidē, mijiedarbību ar citiem bērniem, emocijas. Kopā risinām un pārrunājam situācijas.
Nodarbības laikā māmiņas var saņemt konsultācijas.
Nodarbība (1 st.) - 12 EUR
Tikai iepriekš piesakoties - tel.26449200 (sms)
https://www.facebook.com/studijabize/

REBOZO MASĀŽA
Šīs masāžas relaksējošā iedarbība atbrīvo no emocionāla un fiziska sasprindzinājuma, sniedzot labsajūtu gan ķermenim, gan prātam, atjauno enerģiju, veido saikni ar ķermeni tā labākai sajušanai. Masāža tiek veikta ērtā apģērbā bez tiešiem pieskārieniem, izmantojot vienu vai vairākus autentiskus meksikāņu lakatus.
Tas ir veids, kā mamma palīdz mammai un sieviete sievietei, esot blakus domās un fiziski, dziedinot vienai otru. 
Rebozo masāža dažādos gadījumos ieteicama arī vīriešiem, pusaudžiem un senioriem.
Pakalpojuma maksa pēc individuālas vienošanās.
Tikai iepriekš piesakoties - tel.26449200
https://www.facebook.com/SaulespukeDoula/

INDIVIDUĀLAS KONSULTĀCIJAS vecākiem (bērnu vecumposmu īpatnības, emocionālā, intelektuālā un fiziskā attīstība, darbs ar greizsirdības jūtām, rotaļlietu izvēle, podiņmācība, hendlings u.c.).
Pakalpojuma cena - 20 EUR/st.
Pieteikšanās - inga@studijabize.lv vai tel.26449200
https://www.facebook.com/studijabize/

Nu jau daudzus gadus ar prieku atbalstu māmiņas - AUKLĒJU pavisam mazus zīdainīšus, mazuļus ap gada vecumu un, protams, darbojos arī ar lielākiem bērniem. Palīdzu arī māmiņām tikko pēc bērniņa piedzimšanas. 
Es lieliski zinu, cik liela nozīme ir kaut pāris atelpas stundām pilnas slodzes māmiņas dzīvē. Un man ir liels gandarījums redzēt, kā pie mazuļa atgriežas starojoša, atpūtusies un laimīga māmiņa. Lepojos, ka man savus mazuļus visbiežāk uztic māmiņas, kuras parasti savu mazuli nevienam svešam nedod. Protams, pirms sadarbības uzsākšanas tiekamies, iepazīstamies un runājam.
Pakalpojuma cena pēc vienošanās - no 5 EUR/st. (pie bērna mājās vai studijā)
https://www.facebook.com/studijabize/

"Mēdz teikt, ka mammas darbs ir 24/7, bez brīvdienām un iespējas vismaz reizēm atslābt pilnībā. Pat tad, ja mazulis guļ, vienalga, vai ir diena vai nakts, viņš pēkšņi var pamosties un raudāt, un būs jāceļas, jāiet pie viņa un situācija jārisina. Pat tad, ja bērniņu kādu brīdi pieskata tētis vai omīte, ja par viņu būs jāpieņem kādi negaidīti lēmumi, tas būs jādara mammai. Mamma sabiedrības uztverē ir atbildīga par bērna labklājību pat tad, ja pašas tobrīd nemaz nav klāt. Kā gan nenobīties un nepārgurt? (...) Tas, ka bērns ar savām nemitīgajām vajadzībām var kļūt par lielu slodzi mammai, savā veidā nodarot pāri viņai, neienāk prātā gandrīz nevienam. Dažas sievietes atzīst, ka pēkšņi jūtas kā bērna apkalpotājas bez algas, kuras apkārtējie nemitīgi kritizē vai apšauba. (...) Viens no šokējošajiem atklājumiem slēpjas pašā bērnā. Mazulis ar savu milzīgo vajadzību pēc klātbūtnes un mīlestības var būt tik prasīgs, ka mammai var likties, ka tas, no kā pārtiek bērns, ir ne tikai viņas piens, bet savā ziņā apēd arī viņu pašu. Viņš pieprasa un paņem viņu visu tā, ka pāri nepaliek ne pašai, ne kādam citam. Un reizēm tieši tad, kad liekas, ka no mammas nekas vairs nav palicis pāri, viņš atkal ieraudas un nepārprotami prasa vēl." - tā raksta psiholoģe Vita Kalniņa grāmatā "Pirmās attiecības cilvēka dzīvē".


Māmiņu grupa

Psiholoģe un ģimenes psihoterapeite Vita Kalniņa savā grāmatā "Pirmās attiecības cilvēka dzīvē" raksta:
"Jaunās mammas tiecas pēc tā, lai apkārtējie apstiprinātu, ka viņām viņu jaunajā identitātē viss ir kārtībā. Lai šo apstiprinājumu saņemtu, ir dabiski veidot ciešāku kontaktu loku ar ģimenes locekļiem un draugiem, kam pašlaik vai agrāk ir bijusi pieredze bērnu aprūpē vai audzināšanā. (...)
Lielākoties tās ir citas mammas, ar kurām var runāt par savām bailēm un nedrošību, kurām var atzīt savu nezināšanu un nemācēšanu, arī savu nogurumu un reizēm izmisumu. Kopā ar citām mammām ir vieglāk atpazīt savu mammas intuīcijas balsi, kam uzticēties tagad un turpmāk."

„Ja izdodas satikt sievietes, kas tiešām ir pieņemošas, nevis vērtējošas, kas stiprina, nevis kritizē, kas priecājas līdzi, nevis konkurē, kas skumst līdzi, nevis izceļ, ka viņām pašām gan viss ir kārtībā, tad šāda kopiena dod daudz spēka un stiprina izjūtu par sevi kā par mammu”.
Tāpēc studijā BIZE grupas ir mazas (līdz 5 dalībniecēm ar bērniem), slēgta tipa un grupā galvenais noteikums ir NEDARI PĀRI!

MĀMIŅU GRUPĀ māmiņas iejūtīgā un atbalstošā veidā var iegūt papildus spēku būt mammai. Tā nav klasiskā "bēbīšu skola", kur uzmanība tiek veltīta tikai mazuļiem. Būt par mammu nav viegli, īpaši, pirmo reizi. Ar katru mazuli māmiņa atdzimst no jauna. Māmiņas iepazīstas un sadraudzējas ar citām māmiņām, tā saņemot vēl papildus atbalstu. Sarunu tēmas top, ņemot vērā individuālas vēlmes un tā brīža aktuālitātes. Ne vienmēr tās ir sarunas par un ap bērniem. Mazuļiem (no 3 mēn. līdz 1,5 gada vecumam) sagādājam jaunu saskarsmes pieredzi un drošību paust emocijas.

Abonements mēnesim 30 EUR, viena nodarbība - 8 EUR. Tikai ar iepriekšēju pieteikšanos - inga@studijabize.lv
https://www.facebook.com/studijabize/

Krāsu Spēles

Relaksējoša radošās zīmēšanas nodarbība sievietēm, māmiņām, ģimenēm.
Nav jāprot zīmēt, lai radītu skaistu gleznu.
Tas ir laiks pabūt dažu citu dāmu kompānijā, ar savu ģimeni vai vienatnē ar sevi.
Jūsu personība netiek vērtēta - zīmējumi netiek apspriesti, pēc tiem netiek veikta diagnostika.
Piedaloties dažādās nodarbībās, atkarībā no izvēlētās tehnikas un materiālu dažādības, katras nodarbības gaita, rezultāts un pat emocijas var būt dažādas.

Cenā ietilpst izmantojamie materiāli.
Nodarbības grupā vai individuāli (2 st.) cena no 15 EUR
Tikai ar iepriekšēju pieteikšanos: inga@studijabize.lv 
Sīkāka informācija pa tel.26449200
https://www.facebook.com/studijabize/

Smilšu Spēle

Nodarbība bērnam no 3 g.v., māmiņai vai visai ģimenei.
Smilšu Spēle rada brīvu, drošu un iejūtīgu vidi, kurā atrast dziedējošus un stiprinošus resursus,
tā nav ne spēļu terapija tradicionālajā izpratnē, ne testa metode.

Smilšu Spēle:
  • relaksē un noņem nogurumu pēc ikdienas darbiem vai pēc saspringtas nedēļas darbā;
  • palīdz izteikt emocijas cilvēkiem, kuriem ir grūti savus pārdzīvojumus izteikt vārdos vai kuri ir saskārušies ar traumatisku pieredzi;
  • veicina emociju izpaušanu un kontroli;
  • noder trauksmainiem un pat hiperaktīviem bērniem - iedarbojas nomierinoši un palīdz atbrīvoties no iekšējās spriedzes;
  • palīdz sievietēm grūtniecības periodā relaksēties, pārstrādāt trauksmi un dažādas bailes.
Nodarbības (1 st.) cena no 15 EUR
Tikai ar iepriekšēju pieteikšanos: inga@studijabize.lv vai tel. 26449200
https://www.facebook.com/studijabize/

Dūla*

"Dzemdībās pieredzējusi sieviete, kas kalpo citai sievietei, izrādās, ir koncepts, kas pastāvējis jau pirms tūkstošiem gadu. Pieredzējusi sieviete, kas ķermeniski un emocionāli palīdz, sniedzot tā dēvēto nemedicīnisko atbalstu. Mūsdienās dūlas ir zināmas daudzās valstīs. Viņas ir apmācītas un īpaši sagatavotas, bieži iepriekš grūtniecei nepazīstamas, ārpus sievietes radu un draugu loka.
(...) sievietēm, kas piedzīvoja citas sievietes atbalstošu klātbūtni, bērns piedzima ātrāk, viņu dzemdības retāk beidzās ar ķeizargriezienu, kā arī viņu mazuļiem bija daudz mazāk veselības problēmu uzreiz pēc dzimšanas. (...) sievietes pēc dzemdībām ar dūlas atbalstu pirmajās stundās un dienās bija daudz vairāk atvērtas attiecībām ar savu jaundzimušo (...) Tāpat šīs sievietes labāk tika galā arī ar savu dzemdību pieredzi un retāk izveidoja traumatiskas reakcijas. (...)"
Vita Kalniņa,“Pirmās attiecības cilvēka dzīvē”.

Grūtniecība var radīt apjukumu, tad var palīdzēt iedziļināšanās savās sajūtās un emocijās. Atbalstu sievieti, veicinot noformulēt topošās māmiņas sajūtas, tā tiek rosināta spēja pašai izprast sevi – kas ir tas, pie kā jāpiestrādā, kas ir tas, kas varbūt nomāc vai neļauj pilnvērtīgi doties pretī dzemdībām. Atbalstoša saruna sakārto sajukušās domas vai mazina nedrošību.
Brīdī, kad vīrietis uzzina, ka būs tēvs, dzīve apmet kūleni... Savas bailes atzīst tikai drosmīgie. Kā atbrīvoties no neziņas un bailēm? Kā būt līdzās sievietei, kā būt blakus dzemdībās un, galvenais - kā palīdzēt?
Tēti spēj jaundzimušos un zīdaiņus aprūpēt ar tādu pašu iejūtību un tikpat adekvāti kā mammas, ja savlaicīgi saņem iedrošinājumu un informāciju par mazuļa vajadzībām un aprūpi.
Pēc individuāla plāna sagatavoju pāri vai topošo māmiņu dzemdībām.

Dzemdībās sniedzu praktisku, informatīvu un emocionālu palīdzību un atbalstu, cienot savu klienti, viņas ģimeni, uzskatus, vērtības, pārliecību un sievietes lēmumus, lai kādi tie būtu. Savās attiecībās ar topošo māmiņu un viņas ģimeni esmu godprātīga un to pašu vēlos sagaidīt pretī.
Vienojamies ar topošajiem vecākiem par reāliem sadarbības mērķiem un nosacījumiem. Nesniedzu medicīnisku palīdzību un medicīniska rakstura ieteikumus topošajai māmiņai, tētim vai medicīniskajam personālam.
Papildus varu izmantot rebozo lakatu relaksējošo masāžu, Baha ziedus, aromterapiju, masāžas ar eļļam.
Atbalstu jaunos vecākus pirmajās stundās pēc dzemdībām, palīdzot un konsultējot mazuļa aprūpē un krūts barošanas uzsākšanā.

Tikko pēc dzemdībām viss ir savādāk. Vecā pasaule ir daļēji sabrukusi, jaunā nedaudz biedē. Ir grūti saprast, kam ticēt, ko klausīt. Un vēl tās negulētās naktis... Jebkurš jautājumu juceklis ir risināms sarunā mierīgā atmosfērā, ar mazuli blakus.

Piedāvāju rebozo aizvēršanas masāžu, kas īpaši piemērota jaunajām māmiņām, ja ir bijušas emocionāli grūtas dzemdības, ķeizargrieziens, dzemdību traumas, ir pēcdzemdību skumjas vai depresijas pazīmes, vai bērniņa zaudējums.
Šīs masāžas relaksējošā iedarbība atbrīvo no emocionāla un fiziska sasprindzinājuma, sniedzot labsajūtu gan ķermenim, gan prātam, atjauno enerģiju, veido saikni ar ķermeni tā labākai sajušanai. Masāža tiek veikta apģērbā, ar autentiskiem meksikāņu rebozo lakatiem, bez tiešas pieskaršanās ķermenim ar rokām.
Rebozo - mīlestības valoda bez vārdiem un pieskārieniem, sniedzot siltumu, rūpes un palīdzību.

KONFIDENCIALITĀTE GARANTĒTA.
Tel. 26449200 Inga
https://www.facebook.com/SaulespukeDoula/


*Dalījums dūla apmācībā/dūla veikts saskaņā ar Dūlu ētikas kodeksa 15. un 20.p. nosacījumiem (http://www.dulas.lv/sakums/dokumenti/etikas-kodekss/)